302 Sarı Otobüs Saatleri

0 177

Aydın Merkez ve Nazilli ilçeleri arasında yolculuk yapmak için 302 otobüs hattı tercih edilmektedir. Denetimle halk otobüslerine nazaran daha hızlı ve ucuz bir yolculuk imkanı sunan Büyük Şehir Belediye otobüsleri, halk tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir.

Nazilli’den her gün yüzlerce kişi eğitim veya çalışma amacıyla Aydın Merkez’e gelmektedir. Bu kişiler, sarı otobüsler sayesinde düzenlerini bozmadan hızlıca işlerini halledip geri dönebilmektedir. Ancak sarı otobüs sefer tarifeleri dönemsel olarak güncellenmektedir.

Aydın Nazilli sarı otobüsleri birçok ilçeden de geçmektedir. Fakat asıl olarak Nazilli’den binen yolcular büyük oranda yolculuk yapmaktadır. Nazilli ilçesi yaklaşık 160 Bin kişilik bir nüfusa sahiptir. Dolayısıyla Aydın’ın rağbet gören ilçelerinden birisidir. Yaşayan nüfusun çoğunluğunun yaşlı olması sebebiyle de ADÜ hastanesine gelen kişi sayısı da bir o kadar fazladır.

302 Sarı Otobüs Saatleri

302 otobüs saatleri en çok tercih edilen otobüs hatlarındandır. Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi’ne gelmek isteyen hastalar, her gün bu hat ile kampüse ulaşmaktadır. Bu yüzden 302 belediye otobüsü hattı sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak değişen sarı otobüs saatlerinin takibinin yapılması güçlük oluşturmaktadır. Bu yüzden belediyenin internet sitesini referans almak ve düzenli olarak takip etmek gerekmektedir. 302 sarı otobüs saatleri ile yolculuk öncesi planlanan sefer saatleri dikkate alınmalıdır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi otobüs hatlarının sefer saatleri rutin olarak güncellenmektedir. Bunun sebebi yazın ihtiyaç duyulan otobüs seferlerinin daha az olmasıdır. Ancak Eylül – Haziran ayları arasında aktif olarak yolcu sayısının artması sebebiyle seferler daha sık hale getirilmektedir.

Nazilli Sarı Otobüsleri

Nazilli sarı otobüsleri ayrıca güzergah üzerindeki diğer ilçelerin yolcularına da ulaşım imkanı sağlamaktadır. İsabeyli, Umurlu, Köşk, Sultanhisar, Atça ilçelerine de yolculuk yapma imkanı yine bu otobüslerle sunulmaktadır. Hattın diğer ilçelere uğraması öğrenciler tarafından da bu otobüs hattının tercih edilmesine neden olmaktadır. Özellikle ADÜ öğrencileri Atça gezisi amacıyla bu hattı kullanmaktadır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.