Alexandrite Lazer Nedir? Nasıl Uygulanır?

0 73

Alexandrite Lazer, belirli seans aralıkları ile acı ve ağrı olmadan ve dereceyle yapılan bir lazer ışın yöntemidir. Belli dalga boyunda olan lazer ışını, hedef yapıdaki kıl kökü, damar gibi maddeleri yok etmek veya azaltabilmek için uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır. Daha çok lazer epilasyon için kullanılan bir yöntemdir.

Alexandrite Lazerin Bu Kadar Tercih Edilmesinin Sebebi

Bu lazerin özellikleri arasında en önemlisi uygulama prosedürünün kolay olmasıdır. Bu lazerler işlem süresinin az olmasından kaynaklı, gün içerisinde yapılabilen işlem sayı fazla olmaktadır. Bu lazer yönteminin tercih edilmesinin başka bir sebebi de uygulama yapıldığı sırada kıllar yandığından, uygulama yapılan bölgedeki kılların anında temizlenmesidir.

Dövme Çıkarmada Sıkça Kullanılan Yöntem, lazer!

Dövme çıkarmak için en fazla duyulan yöntem lazerdir. Ancak lazerlerinde belli sınırları olmaktadır. Bu sebepten dolayı, her lazer her dövmeye etki etmemektedir.

Lazerle, kalıcı yapılan dövmeyi sildirme işleminin başarısını etkileyen etkenler;

  • Dövme ve cilt rengi,
  • Dövmede kullanılmış olan boyaların türü,
  • Dövmenin derinliği, dövmede kullanılan boyanın yoğunluğu ve uygulama şekli,
  • Dövmenin yaşı lazerle sildirme esnasında etkileyen durumlardır.

Siyah renkte yapılmış olan bir dövme lazerle daha kolay çıkabilirken, sarı renkte yapılmış olan bir dövmenin çıkarılması son derece zor olur. Dövmede kullanılmış olan boyaların kalitesi de, lazerle yapılan sildirme işleminde tedavi sonucunu etkilemektedir. Piyasada dövme için kullanılmakta olan çok farklı boyalar bulunduğundan sınıflandırma yapmak imkansızdır.

Vücudun daha kolay dışarı atabileceği boyalar daha kolay çözünen boyalardır. Dövmenin kötü yapılması, kısım kısım daha derine işlenip, kısım kısım yüzeye daha yakın yerlere uygulanması lazer ışınlarının bazı yerlerdeki boya pigmentlerini algılanmasını zorlaştırır. Dövmede kullanılmış olan boyanın yoğunluğu lazer yapılmasının ardından boyanın vücuttan atılmasını zorlaştırmaktadır.

Bursa lazer dövme silme konusunda başarılı olan yerleri iyi araştırmadan gitmemek gerekiyor. Çünkü her ne kadar Bursa erkek lazer epilasyon için uygun fiyatlı merdiven altı yerlere giderse, uzman olmayan kişiler tarafından uygulanacak olan lazerden dolayı mağdur olma ihtimali yüksek. Cilt yanıkları, dövmeden daha kötü koyu renkli bölgeler vb gibi şeylerle karşılaşmaları muhtemel.
Dövme silme konusunda, lazerlere karşı insanlarda, sihirli bir değnekmişçesine olumlu bir ön yargının olduğu görülüyor.

Unutulmamalıdır ki; her dövmeyi tamamıyla bu yolla silmek zordur. Cerrahi burada karşımıza alternatif bir çözüm olarak çıkar.
Lazerle dövme silme işlemlerinde yapılacak olan seans sayısı kişiden kişiye, dövmenin yapısı ve rengine göre değişiyor. 1-3 seans sonrasında istenilen dereceye yakın silinme olurken bazen 10 seans sonunda dahi istenilen sonuç elde edilemiyor.

Lazer Epilasyon Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Dövme sildirmek için Lazer yapılacak olan kurumun sağlık merkezi olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.
  • Lazeri yapacak kişilerin deneyimli kişiler tarafından yapıldığına dikkat edilmelidir.
  • Uygulayacak kişinin gerekli hijyen kurallarına uyması ve uygulanacak alanın hijyenine dikkat edilmelidir.
  • Seans ve kontrollerinizin düzenli bir şekilde aksatmadan yapılması gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.