Çin İthalat Çin Mal Getirme

0 156

Çin ithalat Çin mal getirme, Çin’den ürün getirme gibi konularda arayış içerisinde iseniz hoş geldiniz. Bununla birlikte, E-ticaret pazarlama nedir? Konusunda da sizler için faydalı bilgiler sunmak isteriz. E- ticaret pazarlaması, bir çevrimiçi mağazanın ürün teklifleri ve markası hakkında farkındalık yaratarak ve artırarak satış yapma yöntemidir.

E-ticaret pazarlaması, bir çevrimiçi mağazanın ürün teklifleri ve markası hakkında bilinç oluşturarak ve artırarak satış yapma sürecidir. Geleneksel pazarlamanın aynı taktikleri, işletmelerin satın alma zihniyetinde olanlardan yararlanmalarına olanak tanıdığından, dijital bir alandaki e-ticaret pazarlamasına uygulanabilir. Çin ithalat konusunda ise E-ticaret alanına katkı sağlayabilecek Velibaba.com tercih edilebilir.

Çevrimiçi bir pazar yoğun bir yerdir ve popülerliği giderek artmaktadır. E-ticaret pazarlaması, mağazaların ve kuruluşların, tüketicileri bir e-ticaret web sitesine yönlendiren reklamlar oluşturarak bu artan güçten yararlanmaları için harika bir yoldur.

Çin ithalat

Çin İthalat Çin Mal Getirme

Günümüzde E-ticaret pazarlama konusuna katkı sağlayan en iyi sitelerden bir tanesi olmaya aday olan velibaba.com Çin led ürünleri, Çin’den mal getirme, Çin ithalat gibi tüm konularda tercih edilebilir. Akabinde ticarete farklı bir boyut kazandırılabilir.

E-ticaret pazarlamacıları, ziyaretçileri çekmek ve çevrimiçi satın alma işlemlerini teşvik etmek için dijital içeriği, sosyal medya platformlarını, arama motorlarını ve e-posta kampanyalarını kullanabilir. Estores, tüm ürünlerinin reklamını yapmak ve işi büyütmek için yukarıdaki tüm dijital kanalları kullanmalıdır. Farklı platformlarda kanalize etmek, tüketiciyi yeni bir satın alma fırsatları dünyasına açacak ve bu arada markanıza aşina olmalarına yardımcı olacaktır. Sonuç olarak, e-ticaret web sitesi pazarlaması genellikle bir kazan-kazan durumu olarak görülür.

E-ticaret Pazarlama Stratejileri

E-ticaret web siteleri son derece görsel ve kullanıcı odaklı olarak oluşturulmuştur. E-ticaret girişimcileri, çevrimiçi mağazalarına dikkat ve trafik çekmek için sosyal medya platformlarından yararlanmalıdır. Sosyal medyadaki tüm başarı, çevrimiçi mağazaların dikkatini ve trafiğini yönlendirmek için hayal gücünün kullanılmasına bağlı olduktan sonra, iş adamları ürünü göstermek zorundadır. Satışlara ve müşterilere dönüştürmek için dönüşüm hunisinin üst kısmındaki trafiği yönlendirme yöntemlerinden biridir. Bunu mümkün kılmak için birçok strateji ve taktik vardır. En iyilerden bazıları ise şu şekildedir;

 • Pazar Bağlantısı: E-ticaret sitesi, potansiyel müşterileri sayfalarına yönlendirmek için daha iyi bilinen web sitelerinden gelen afiş reklamları veya yönlendirmeleri kullanacaktır.
 • SEO: Alaka düzeyini ve popülerliği aynı anda artırabileceğinden, organik aramaları artırmak e-mağazalar için her zaman iyi bir fikirdir.
 • E-posta Pazarlama: Bu, mevcut müşterilere ulaşmanın, onlara ilgi duymalarını ve sadık kalmalarını sağlamak için teklifler ve promosyonlar göndermenin harika bir yoludur.
 • PPC: Bu uygun bir seçenektir. Sitelerinde reklam vermek için diğer web sitelerine ödeme yapabilirsiniz ve bir müşteri bağlantınıza her tıkladığında ödeme alırlar.
 • Görüntülü Reklamcılık: Yoğun siteler için harika bir seçenektir. Alıcının net bir görüntüsüne ulaşacak, onları sizi kontrol etmeye teşvik eden görsel uyarıcılar sağlayan resimler ve bağlantılar oluşturabilirsiniz.

 

En İyi E-ticaret Şirketleri

Bir e-ticaret şirketini alışveriş sepeti olan herhangi bir web sitesinden neyin ayırdığını daha iyi anlamak için, e-ticaret siteleri olarak sınıflandıran en iyi İnternet perakendecilerinin bir listesi vardır. Zaten bu en iyi sitelerin bir parçası olan kullanıcıların yeni alışveriş fırsatlarına dahil olmalarına izin verdiği için e-ticaret pazarlamasının gerçekten kullanışlı olduğu yer burasıdır. En büyük e-ticaret sitelerine örnek olarak ise;

 • Amazon, Inc. 1994 yılında Seattle’da Jeff Bezos tarafından kurulan Amazon, o zamandan beri çevrimiçi alışveriş söz konusu olduğunda tanıdık bir isim haline geldi. Bu çevrimiçi mağaza bugün dünyadaki en önemli gelire sahiptir, ancak kökenleri mütevazıdır.
 • Jingdong bu çevrimiçi mağaza Pekin’de faaliyet gösteriyor ve üç büyük Çin şirketinden ilki olarak kabul ediliyor. Ünlü şirket Alibaba tarafından meydan okunan Jingdong, 2018 yılına kadar çeyrek milyardan fazla kayıtlı kullanıcı elde etti. Şirket 1998’de kuruldu ve altı yıl sonra çevrimiçi ticarete başladı. Bugün, işletme, robotlar, yapay zekâ ve bir dron filosundan oluşan yüksek teknoloji teslimat sistemiyle gelişiyor.
 • Alibaba Group Holding LTD. 1990’ların başında 30’dan fazla iş ilanından reddedilen Jack Ma, eşi ve bir arkadaşıyla işletmeler için web siteleri üretmeye başladı. İşi katlanarak genişledi ve 1999 yılında, günümüzün en büyük perakendecisi olan ve 200’den fazla ülkede hizmet veren Alibaba Group kuruldu.
 • eBay Inc.: Çevrimiçi alışverişin ana hatlarını çizen ilk başarılı dot-com balon şirketlerinden biridir. Şirket, 1995 yılında San Jose, California’da kuruldu ve en benzersiz özelliği, geleneksel bir hemen satın al seçeneğinin yanı sıra çevrimiçi açık artırma özelliğidir.
 • Rakuten Inc. Rakuten, 1997’de kurulmuş bir Japon e-ticaret şirketidir. Çevrimiçi alışveriş ve kredi kartı ödemelerine ek olarak Japonya’nın en büyük çevrimiçi bankasına da hizmet vermektedir.
 • B2W Companhia Digital Brezilya merkezli bir çevrimiçi perakende şirketidir. B2W Companhia Digital %50 pazar payına sahiptir. 2006 yılında kabul edildi ve çok sayıda çevrimiçi e-ticaret web sitesine sahip olduğu için oldukça rekabetçidir.
 • Zalando Avrupa’daki ilk şirket ve genel merkezi Berlin’de bulunuyor. Giyim ve ayakkabı gibi moda ürünleri satan çevrimiçi mağazalardan oluşur.
 • Groupon 2008’de Chicago’da başlayan Amerikan e-ticaret pazarı, çevrimiçi alışverişte grup indirimi fikrini yeniden şekillendirdi. Abonelerini dünya çapındaki 500 şehirden birindeki yerel işletmelere bağlar.

Bu sitelerin dışında E-ticaret yapmanıza en iyi şekilde katkı sağlaaybilecek, Çin ithalat, Çin ürün getirme, Çin led ürünleri gibi çok sayıda konuda tercih edilebilecek sitelerden bir tanesi ise sizler için öneride bulunmuş olduğumuz velibaba.com ‘dur.

 Herhangi bir perakende veya toptan satış işi, e-ticaret pazarlamasını niş kitleleri için birincil bir taktik olarak takip etmekle ilgilenecektir. Bu tür bir strateji aynı zamanda İnternet rekabetçiliğini ve daha global bir erişimi teşvik eder.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.