Doğalgaz Fatura Tasarrufu Nasıl Yapılır?

0 12

Doğalgaz fatura tasarrufu nasıl yapılır? Meteoroloji uzmanları, bu sene, kışın sert geçeceği konusunda herkesi uyarıyor. Sert kış şartlarına, bir de ekonomik sıkıntılar ve pahalılık eklenince, bu kışın hayli zor geçeceği endişesi giderek artıyor. Henüz kışa girmeye sayılı günler kalmışken işte hayat kurtaracak, bütçenizi dengeleyecek tedbirler…

Doğalgaz Fatura Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Sıcak su torbası candır. Evinize, en az kişi sayısı kadar sıcak su torbası alın. Kılıfsız 30 TL. İle 60 TL. Arasında değişen sıcak su torbalarını, ister internetten, isterseniz de yapı marketlerinden alabilirsiniz. Yaklaşık aynı fiyata denk gelen kılıfı ise kendiniz yaparak ekstra tasarruf sağlayabilirsiniz. Sıcak su torbalarınızı, otururken, uzanırken ayaklarınız altına ya da üşüyen herhangi bir yerinize koyabilirsiniz. Özellikle battaniye altında çok daha iyi sonuç verecektir. Sıcak su torbanızı yatmadan önce de yatağınızın içine yerleştirirseniz, bütün bir geceyi ılık bir sıcaklıkta, huzurlu bir uykuyla geçirebilirsiniz.

Mesh ayakkabısını hatırladınız mı? Evde ayakkabı giymeyi tercih etmiyorsanız, mutlaka çorap şeklinde, giyilebilir ev pabuçları edinin. Özellikle erkeklere, kolayca giyip çıkarılabilen, yumuşak deriden, ayağı rahatsız etmeyen mesh ayakkabısını öneriyoruz. Özellikle Kafkas dansçılarının kullandığı türden olanları hem çok şık duruyor hem de uzun çizme ebadıyla daha fazla alanı sıcak tutma imkânı sağlıyor.

Mesh ayakkabısına alternatif daha modern stillerde de yeterince çeşit mevcut elbette. Bu şahane modeller hem ayağınızı evin içindeki eşyalara çarpma veya herhangi bir şeyin batması sonucu oluşacak yaralanmalardan koruyacak ve asıl önemlisi ayağınızın kış boyu soğuğa karşı sigortası olacaktır.

Kadınlar için ise ev pabuçları çeşit yönünden erkeklere oranla çok daha zengin. Bu şahane pandüfleri, istediğiniz şekil ve ebatta ve fiyatta internet ortamında ya da mağazalarda kolayca bulabilirsiniz.

Bilhassa çocuklar için pandüfler, hem soğuktan korunmak hem de ayak güvenliğini sağlamak için vazgeçilmez kış ihtiyaçları listesinde ilk sıralarda olmalıdır.

Sıcak içecekleri gün boyu masanızdan eksik etmeyin. Çay, kahve, bitki çayları ve özellikle kış gecelerinin vazgeçilmez içeceği salep sizi uzun süre sıcak tutacak ve içinizi ısıtacaktır. Ayrıca salebin üzerine serpilen tarçın ise vücudunuzu enfeksiyonlara karşı korumanıza yardımcı olacak ve sizi sakinleştirecektir.

Mutlaka birkaç çift yün çorap edinin ve iyi bir polar hırka ile vücudunuzu destekleyin. Polar kumaş süper yumuşak yapısı, esnekliği ve sentetik olmasına rağmen doğal bir dokunuş hissi veren dokusuyla, kışın hırkadan, sabahlığa, pijamadan battaniyeye pek çok üründe tercih nedenidir. Polar kumaş hem çabucak ısıtır hem de sıcağı tutar ve üstelik de terletmez.

Mutlaka evinizin zeminine halı serin. Eskiler taşa basma soğuk çeker derlerdi. Yazın kaldırmış olduğunuz halılarınızı çok geç olmadan çıkarın ve evinizin tüm bölümlerine serin. Mümkün olduğunca yün halı tercih edin. Küçük büyük pek çok firmanın dijital satış platformlarında mağaza açmasıyla birlikte hem çeşit hem de ebat olarak, avantajlı fiyatlarla sayısız seçeneklere ulaşmak mümkün.

Bir de tabi görüntüsüyle bile içimizi ısıtan ekose polar battaniyeler var. Özellikle kırmızı olanları bu sene çok popüler. Polar bir battaniye sıcak su torbanızla birlikte, soğuk kış akşamlarınızı keyifli bir havada geçirmenizi sağlayacak ve kombinizin derecesini yükseltme ihtiyacınızı azaltacaktır. İnternette ve alışveriş merkezlerinde bilhassa ev dekorasyonu mağazalarında renk renk, çeşit çeşit, çift ya da tek kişilik olmak üzere pek çok modelini bulmak mümkün. Eğer isterseniz mobilyanızın ve koltuklarınızın rengini de düşünerek zevkinize uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Bu yıl aylık ortalama 800 TL ile 1000 TL arası geleceği tahmin edilen kombi faturalarınızın bütçenizde oluşturduğu yükü, alacağınız bu tedbirler ile büyük oranda hafifletme imkânınız olacaktır.

Kombi Bakımı Yaptırın!

Kombi bakımı yaptırmak da önemlidir. Bunun için Konya kombi servisi ile iletişime geçerek hizmet alabilirsiniz. Bakım yaptırarak tasarruf sağlamanız mümkün olacaktır. Detaylar konyaservis.org adresinde sizleri bekliyor.

Doğalgaz fatura tasarrufu nasıl yapılır? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap verdik.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.