Edirne’de Vahşet (Katil En Yakını Çıktı)

0 148

Edirne son dakika… Edirne’nin Uzunköprü ilçesine bağlı Kavakayazma köyünde meydana gelen olayda, Oğlu Aykut G. ile aynı evde yaşayan Fatma G., evden çıkarak bir daha gelmedi. Köylülerin ihbarı üzerine AFAD ve jandarma ekipleri tarafından yapılan aramalarda 61 yaşındaki Fatma G.’ye ulaşılamadı. Olay 22 Mayıs uma günü meydana geldi.

Pazar günü köyde çobanlık yapan bir vatandaş tarafından dere yatağının kenarında koyunları ile gezerken boğazı kesilmiş bir kişinin cansız bedenini gördü. Jandarma ekiplerine haber verilmesinin ardından, olay yerinde yapılan incelemelerde kişinin 3 gündür kayıp olarak aranan Fatma G. olduğu anlaşıldı.

Komşusuna para vermiş…

Evden çıkarken yakın bir komşusuna bir miktar para verdiği iddia edilen Fatma G.’nin komşusuna “Bana bir şey olursa eğer bunu kefen parası olarak kullanın” dediği de öğrenildi. Jandarma ekipleri köyde ikamet eden Aykut G. ile birlikte 2 kişiyi gözaltına aldı. Zanlılar, ifadeleri sonrasında mahkemeye sevk edildi. Aykut G.’nin uyuşturucu bağımlısı olduğu ve ayrıca paraya ihtiyacı olduğu için annesini öldürdüğü iddia edildi.

Fatma G.’nin cenazesi ise İstanbul Adli Tıp Kurumundan alındıktan sonra köy mezarlığında defnedildi.

Haber: Sercan Ülgen

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.