En Çok Oynanan Bilgisayar Oyunları

0 132

En çok oynanan bilgisayar oyunları genel olarak nostaljik ve günümüz teknolojisini içerek oyunlardan oluşmaktadır. Bilgisayar oyunları teknolojideki gelişmelerle birlikte daha çok keyif veriyor. Gün geçtikçe bilgisayar oyunlarındaki harita, çevre tasarımı gibi unsurlar daha gerçekçi olduğundan ilgi çekmesi daha kolay mümkün oluyor.

Bilgisayar oyunlarının faydaları

Bilgisayar oyunlarının problem çözme, el-göz koordinasyonu ve hafıza gelişimi gibi yararları olduğunu destekliyor. Oyun oynayan kişinin aynı anda birden fazla eylem gerçekleştirmesi el göz koordinasyonunu geliştirmeyi sağlıyor.

Kritik karar almayı sağlayan oyunlar, gerçek hayatta problem çözme sürecini hızlandırıyor.

Çok oyunculu oyunlar farklı bir sürü kesimden insanlarla aynı ortamın paylaşılması ve etkileşim halinde bulunulmasıyla sosyalleşmeyi sağlıyor. Oyunların evrensel dili İngilizce olduğu için oyunlar yabancı dil konusunda da fayda sağlıyor. Üniversite öğrencileriyle yapılan bir ankette “İngilizcenizi nasıl geliştirdiniz?” sorusunun yanıtlarının yüzde 57’si bilgisayar oyunları aracılığıyla olduğunu söylüyor. Bilgisayar oyunları isimleri bile İngilizce kelime haznesini genişletmek konusunda faydalı olabiliyor.

Bilgisayar oyunları nasıl yüklenir?

PC oyunları arasından istediğinizi belirledikten sonra oyunları kolayca yükleyebilirsiniz. Torent ile indirip ISO dosyalarını açabilmek için sağ tuşla bağla yapıp kurulum yapabilir veya Steam, Epic Games gibi platformlardan kolayca ücretli/ücretsiz bilgisayar oyunlarını indirebilirsiniz.

En Çok Oynanan Bilgisayar Oyunları

PC oyunları önerileri arayışındaysanız sizler için derlediğimiz oyunlara göz atabilirsiniz.

1-League of Legends

Yapımcısı Riot Games olan ve 27 Ekim 2009 tarihinde video oyunu olarak piyasaya sürülen League of Legends, 2009’dan bu zamana kadar birden çok sezonu geride bırakıp; grafik, ses, rekabetçi ve final organizasyonları konusunda inanılmaz geliştirmeler yaparak gençlerin %75’inin oyunu oynamasını sağladı.

Oynanması gereken ama bir o kadar bırakılması zor olan oyunu, editörün önerisi olarak da değerlendirebilirsiniz.

2-Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive, Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çevrimiçi bir aksiyon oyunudur. Microsoft Windows, Mac OS X, PlayStation 3, Xbox, Linux üstünde çalışmaktadır. Oyun içinde satılan silah, bıçak ve oyuncu eldiveni bulunmaktadır. Steam platformu üzerinden satın alınarak oynanan bir oyundur.

Counter Strike: Global Offensive’e (CS:GO) güncelleme geldi …

3-Fortnite

Fortnite Epic Games ve People Can Fly tarafından geliştirilen, Epic Games tarafından yayınlanan bir co-op, sanal, online hayatta kalma oyunudur. Oyun Fortnite: Save the World, Fortnite Battle Royale ve Kreatif adında üç oyun modunu içerir.

Son dönemlerin patlama yapan ve en çok oynanan oyunlardan biri haline gelen Fortnite’de amaç oynayanlar arasında sona kalmaktır.

Oldukça büyük bir haritada, bir savaş otobüsü ve Fortnite’nin inşa yeteneklerini yok edilebilen çevre ögelerine karşı gerçek insanlara karşı yapılan nefes kesen bir savaş oyunudur!

4-PlayerUnknown’s Battlegrounds

PlayerUnknown’s Battlegrounds, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Binaların içindeki silah ve kaskları toplamaya başlarlar. Oyun alanı sürekli daralan bir alan olduğu için daraldıkça güvenli bölgede kalmak gerekir. Steam platformu üzerinden oynanıyor ve ücretli bir oyundur. Mobil versiyonu ücretsizdir ve çok talep görmektedir.

5-Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V, Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayımlanan açık uçlu aksiyon-macera tarzı video oyunu. Grand Theft Auto serisinin beşinci oyunudur. 17 Eylül 2013 tarihinde PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya çıkmıştır.

Grand Theft Auto V

6-) Fifa Serileri

Fifa 2020, Fifa 2019, kısacası Fifanın tüm serileri en çok sevilen oyunlar arasında yer alıyor. Fifa, futbol severlerin vazgeçemeyeceği oyunlardan bir tanesidir. Günümüz modern teknolojisi sayesinde oyun içi grafikler Fifanın son sürümlerinde artık çok daha gerçekçi.

7-) Pubg

Pubg yoğun olarak cep telefonu, tablet gibi mobil platformlar aracılığıyla oynansa da bilgisayar üzerinden Pubg oynayan kişi sayısı da her geçen gün artıyor. Pubg günümüzün en çok oynanan bilgisayar oyunları arasında yer alıyor.

😎 Minecraft

Minecraft da Dünya genelinde en çok oynanan bilgisayar oyunlarından bir tanesidir. Yediden yetmişe çoğu kişinin terih ettiği bu oyunda aynı zamanda büyük bir pazar mevcuttur. Minecraft forum siteleri, Minecraft premium hesap gibi…

9-) Knight Online

Eskiden ve günümüzde en çok oynanan online oyunlardan bir tanesi Knight Online’dır. Eskiden bu oyun daha fazla oynansa da günümüzdeki popülerliği hala bir şekilde devam etmektedir.

Sizler için en çok oynanan bilgisayar oyunlarını elimizden geldiği kadarıyla derlemeye çalıştık. Umarız bu yazımızdan memnun kalmışsınızdır. Eskiden en çok oynanan oyunlara ise Halflife, Midtown Madness, Need for Speed örneklerini verebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.