En İyi Oyun Oynama Klavyeleri

0 147

En iyi oyun oynama klavyeleri konusunda arayış içerisinde iseniz hoş geldiniz. Gaming klavye önerisi arayışındakiler çoğunlukla oyunseverler olmakla birlikte kod yazanlar, yazarlar da olabiliyor. Çünkü mekanik klavyeler olarak da bilinen gaming klavyeler, uzun kullanım ömrü sunuyor ve pek çok avantaj sağlıyor.

En İyi Oyun Oynama Klavyeleri

Mekanik klavyelerde tuşların altında mekanik anahtar tuşları bulunuyor. Her anahtarın farklı özellik sağlaması nedeniyle gaming klavye önerisi kullanım alanına göre değişebiliyor. Oyuncu klavyeleri; kablolu, kablosuz, USB veya PS2 girişli olabiliyor. Oyuncular, kendi istek ve arzularına göre sade, kablolu ya da kablosuz oyun oynamak adına tasarlanmış olan klavyeleri tercih edebiliyor.

Gaming klavyeler, rahat kullanım yapıya sahip olmasının yanı sıra el ve bilek sağlığının korunması sağlıyor. Oyuncular için geliştirilen bu klavyelerin sessiz tuşlara ve yumuşak bir dokuya sahip olması, oyun esnasında dikkat dağılmasını ve tuşların takılmasını yapmasını engelliyor. Metal yaylardan ve anahtar butonlardan oluşan mekanik klavyeler uzun süre kullanım vaat ediyor.

Oyun oynama klavyesi seçerken nelere dikkat edilmeli?

Gaming mekanik klavye önerisi seçiminde ilk olarak kullanım amacını göz önünde bulundurması gerekiyor. Profesyonel oyuncular, mekanik klavyenin düşük tepki süresi ve düşük güç gereksinimli yapısı nedeniyle avantaj elde edebiliyor. Mekanik klavyeler sağlamlığı ve dayanıklılığı sayesinde uzun süreçte tasarruf sağlayabiliyor. Sessiz bir ortamda çalışması gereken iş profesyonellerinin de tercihi çıkardıkları sesler ve tepki hissiyatı sayesinde yazmayı daha keyifli hale getirebilen klavyeler oluyor.

Oyun oynama klavyesi almayı planlıyorsanız gaming klavye tavsiyesi olarak önerilen oyun içi performans ve oyunlarda en iyi sonuçlar için yanıt süresinin kısa olmasına bağlı olduğundan hızlı yanıt süresi tercih sebebiniz olmalıdır. Aydınlatma özelliği bulunan mekanik klavyeler karanlıkta oyun oynamak mümkün olabiliyor. Klavye tuş sesinden rahatsızlık duyuyorsanız mekanik klavye ile bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

En İyi Oyun Oynama Klavyelerinden Bazıları Şu Şekildedir;

  • Steel Series Apex (Ortalama Fiyat 1500-1600tl)
  • Rampage Kb-R44 (Ortalama Fiyat 250tl)
  • Philips Spk 8274 (Ortalama Fiyat 119tl)
  • Hp Pavilion Gaming (Ortalama Fiyat 637tl)
  • Hunter T 600 (Ortalama fiyat 365tl)
  • Asus Rog Clayore Aura (Ortalama fiyat 2000tl)

Şeklindedir. Oyuncular genel olarak klavyelerini mekanik ve göz alıcı, ışıklı olarak seçmektedir. Profesyonel oyuncuların odaları genellikle renkli ve dışarıdan bakıldığında son derece hoş bir şekilde görünmektedir. Şayet amacınız satın almış olduğunuz klavyeyi uzun yıllar boyunca güvenle kullanmak ise adı şanı bilinmeyen klavyelerden ziyade marka bir klavye satın almanızı tavsiye ederiz.

Oyun Oynama Klavyeleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Trendyol, Hepsiburada, N11, Gittigidiyor gibi platformlarda genel olarak ürün satın alındıktan sonra alıcı oylama yapabilmektedir. Satın almak istediğiniz klavyeye yönelik yorumları okuyabilirsiniz. Çok fazla olumsuz yoruma sahip olan klavyelerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte markasız ve aşrı ucuz ürünler de sizlere yeterli performans vermeyebilir. Sizler için en iyi oyun oynama klavyeleri konusunda bazı bilgiler sunduk. Umarız aradığınız klavyeyi kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Gaming klavye fiyatları, marka ve modelin özelliklere göre değişkenlik gösterir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.