Giphynin Yeni Sahibi Kim? Giphyi kim aldı?

0 221

Giphynin yeni sahibi kim? Sosyal medya devi Facebook, GIF üretim ve paylaşım aracı Giphy’yi satın aldığını duyurdu. Son yıllarda özellikle sosyal medya üzerinden hareketli resimler göndermenizi sağlayan GIF formatına olan ilgi arttı. Facebook, oldukça büyük bir adım attı ve GIF üretim ve paylaşım aracı Giphy’yi 400 milyon dolara satın aldı.

GIPHY Artık Facebook’un!

İnternet dünyasının en geniş GIF kütüphanesine sahip olan Giphy, kullanıcılarına GIF oluşturma, paylaşma ve düzenleme konusunda pek çok araç sunuyor.

Son birkaç yıldır Instagram, Facebook ve WhatsApp uygulamaları, Giphy’nin API’si (uygulama programlama arayüzü) sayesinde kullanıcılarına GIF seçenekleri sunuyordu.

Facebook’a göre GIPHY’nin trafiğinin yüzde 50’si Facebook uygulamalarından geliyor ve Instagram en fazla GIF paylaşılan uygulama olarak gösteriliyor. GIPHY API’sini kullanan çok sayıda şirket var. Twitter, Pinterest, Slack, Reddit bunlardan bazılardır. Facebook’un GIPHY satın almasıyla birlikte neler değişecek önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Giphy artık Facebook ‘un olduğuna göre ilerleyen dönemlerde farklı yenilikler de bizleri bekliyor olabilir. Tasarımda iyileştirmeler, farklı özellikler ve dahası gibi…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.