Havlu Isıtıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

0 100

Banyo, insanların su prosedürlerini hem yıkadığı hem de gerçekleştirdiği, sıhhi amaçlar ve hijyenik bir alandır. Bu alan içerisindeki sürekli olarak su kullanımının zorunlu sonucu olarak nem artması görülür. Bu sebeple banyoya ısıtmalı havlu askısı taktırmak neredeyse zorunlu bir hale gelir. Havlu ısıtıcı, çarşaf ve havluları kurutmak amacıyla kullanılır ve kıvrımlı bir tüpe sahiptir. Temelde böyle bir cihazın duvara monte edilmesi gerekir.

Havlu Isıtıcı Çeşitleri

Banyolar için farklı tiplerde havlu ısıtıcılar mevcut. Boyutları bağlantı yöntemine, şekline, yapıldığı malzemeye ve boru çapına göre farklılıklar gösterir. Gerekli modelin seçimi, çeşitli benzer sıhhi ürünler sayesinde oldukça kolay gerçekleşir. Seçimi tamamlayabilmek için yalnızca giriş noktalarının arasındaki mesafeyi ölçüp, boruların çapını ve şeklini belirlemek yeterlidir.

Havlu Isıtma Cihazının Ana Fonksiyonları

Yenileme çalışmaları esnasında çoğu kişi banyo içerisine ısıtmalı havlu cihazı takmanın gerekli olup olmadığını merak ediyor. Bazı amaçlar doğrultusunda havlu ısıtıcısı kullanmak oldukça gereklidir.

Bu amaçlar şunlardır:

  • Nem seviyesini azaltmak,
  • Odayı ısıtmak,
  • Havlu ve çarşafları kurutmak.

Bunlar ve benzeri ihtiyaçlar doğrultusunda, havlu ısıtıcı kullanmak fazlasıyla gereklidir.

En Uygun Havlu Isıtıcısı Boyutları

Bütün odalar için hangi seçeneğin tam olarak uygun olduğunu söyleyebilmek imkansız. Söz konusu oda için en uygun boyutu seçebilmek adına bazı hesaplamalar yapılması gerekiyor. Gerekli ürünün seçiminde ısınma gerektiren alan ve boyut ile şebeke voltajı ve cihazın gücü dikkate alınıyor.

Alçıpan olan bir duvara boyutları farklılık gösteren bir ısıtmalı havlı askısı monte etmek istiyorsanız, cihazın ağırlığı büyük önem taşıyor. Belirli bir cihaz için düşünülen odanın yaklaşık alanı, cihaz eşliğinde verilen belgelerin içerisinde bulunuyor. Boyut, şekil ve diğer parametreler içerisinde farklılık gösteren farklı formlarda sunuluyorlar.

Bu sebeple seçimleri oldukça karmaşık. Her alıcının, ürünün bütün ayrıntılarını tamamen anlaması gerekir. Doğru bir yaklaşım sayesinde yüksek kalitede bir cihazın satın alınırken, belirlenen görevlerle kusursuz bir şekilde başa çıkabilmenin yanı sıra güzel bir görünüme sahip olduğu da garanti ediliyor.

Herhangi bir cihaz satın almaya karar verildiğinde her şeyi iyi düşünmek, iyice ölçmek ve uygun seçeneği bulmak gerekiyor. Cihaz pasaportunda bulunan koruma sınıfının unutulmaması da gerekiyor. Standart olarak belirlenen değerler 22 ve 24 olarak gösteriliyor. İlk sayı hasar karşı korumayı, ikinci sayı ise nem girişine karşı koruma derecesini belirtiyor.

Havlupan

Mutfak ve banyo gibi odalarda duvar dibine monte edilen eski tip klasik ısıtıcılar yerine havlupan tercih edilebilir. Havlupanlar daha şık, klasik ısıtıcılara göre küçük hacimli, temizliği ve bakımı kolay, dekoratif olan ısıtma araçlarıdır. Bunların yanı sıra üzerine bornoz ve havluların asılabileceği şekilde tasarlanmıştır.

Ayak Isıtıcıları

Ayak ısıtıcıları, özellikle kış aylarında herkes tarafından ihtiyaç duyulan bir cihazdır. Günümüzde tanıtımları yapılmaya ve piyasaya sürülmeye başlanan bu cihazlar, kısa sürede büyük kitleler tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Ayak ısıtıcı cihazlar birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Yere koyulan bir ped şeklinde olan ayak ısıtıcıları, geniş kullanım alanlarına sahip cihazlardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.