Hurma Diyeti

0 64

Hurma diyeti, son dönemlerin en hızlı kilo verdiren diyet modellerinden birisidir. Özellikle göbek gibi bölgesel yağlardan kurtulmak için hurma diyetinin etkisi oldukça hızlı ve büyüktür. Kişiden kişiye değişen metabolizma hızına göre hurma diyeti, bir haftada 5 ila 7 kilo arasında verdirmektedir.

Genellikle yoğurt ile birlikte yapılan hurma diyeti, 21 gün ile sınırlandırılmış diyettir. En önemli özelliği göbek bölgesindeki yağları eritmesi olan hurma diyetinde; hurma, yoğrut ve su tüketimi dışında yemek alımı yoktur. Özellikle hazımsızlık ve kabızlık gibi metabolizma sorunu yaşayan kişiler için hurma diyeti, işlevsel ve sağlıklı bir zayıflama formülüdür. Lif oranı yüksek olan hurmanın glisemik indeksinin düşük olması uzun süre tokluk hissi verir ve böylece hızlı kilo kaybı sağlar.

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır?

Hurma diyeti, 21 gün ile sınırlı olan bir diyettir. Diyete ilk başlandığında 7 gün boyunca aralıksız bir şekilde uygulanmalıdır. Diyet sırasında hurma, yeşil çay, su ve yoğurt sınırsızdır. Ancak bu besinler dışında yemek yemek yasaktır. Aynı zamanda diyet boyunca günlük 40 dakikalık yürüyüş diyete oldukça yardımcıdır.

Her gün yemek yenielcek her öğünde 7 tane hurma ve bir kase diyet yoğurt tüketilir. Böylece 1 gün boyunca 21 hurma ve 3 kase yoğurt tüketilmesi gereklidir. Ayrıca gün boyunca en az 3 litre su içerek diyet desteklenmelidir.

Hurma diyetine başlamadan bir önceki gün akşamdan 21 tane hurma ikiye bölünür ve suya konulur. Suda bekletilen hurma, bağırsakları yumuşatır ve ishal yapıcı özelliği fazladır. Böylelikle hurmanın tok tutma oranı daha da artar.

Hurma Diyeti Kaç Kilo Verdiriyor?

Hurma diyeti, hızlı ve sağlıklı bir şekilde fazla kilolardan kurtulmak ve bu süreçte vücut sağlığını bozmamak için sadece 21 gn uygulanan bir diyet programıdır. Diyetin kaç kilo verdirdiği kişiden kişiye metabolizma hızına göre değişmektedir. Anck bir haftada metabolizma hızına göre en az 5 ila 7 kilo arasında verdirmektedir.

Düzenli, doğru ve istikrarlı uygulanan hurma diyeti, 21 günün sonunda ortalama olara 15 ila 21 kilo arasında kilo verdirmektedir. Kilo verme hızı ve diyetin etkisi bol su tüketimine ve günlük en az 40 dakikalık yürüyüşlerle daha fazla olmaktadır.

 

Kaynak: https://www.askipo.com/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.