Vodafone Modemde Internet Işığı Yanmıyor Ne Yapmalıyım?

Modemin elektriğini kesip yaklaşık 30 sn bekledikten sonra tekrar çalıştırın. Bu kontrollerden sonra internet ışığı sabit yanmıyorsa 0850 804 44 44 çağrı merkezinden modem sinyal değerlerini kontrol ettirebilirsiniz. Uzaktan destek ile internet bağlantı probleminiz düzelmedi ise teknik ekip müdahalesi gerekebilir.
Modemde sadece Wİ-Fİ ışığı yanmıyor ne yapmalıyım? Modeminizde Wİ-Fİ ışığı yanmıyorsa modeminizin kablosuz özelliği devre dışı demektir. Modeminizin yan veya arka tarafında bulunan WLAN tuşuna 2-3 sn basılı tutarak kablosuz özelliğini aktif edebilirsiniz.

Modem de internet ışığı neden yanmaz?

En temel çözüm yolu modemin kapatılıp bir süre bekledikten sonra tekrar açılmasıdır. Modemdeki problem geçici bir sorun ise cihazın sinyalleri tekrar alması ile birlikte tüm ışıkları eksiksiz olarak yanacaktır. Modem kabloları kontrol edilmelidir. Kablolar aşınmış veya hasar görmüş ya da yerinden çıkmış olabilir.

İnternet modem Işıkları nasıl yanmalı?

Modem Üzerinde yanması gereken ışıklar nelerdir?

 1. Cihazın power ışığı sabit yanmalıdır.
 2. DSL ışığı sabit yanmalıdır.(Turuncu veya Yeşil yanabilir)
 3. İnternet ışığı yanıp söner şekildedir.
 4. Lan ışıkları cihazın arkasındaki lan portlarından kablo takılı olan rakama ait olan ışıklar yanıp söner şekildedir.
You might be interested:  Internet Çevrimdışı Nasıl Düzeltilir?

Modemde internet ışığı nedir?

Modem üzerinde birkaç ışık mevcut ve bu internet durumunu özetliyor. Bu ışıklardan en önemlisi de hiç şüphesiz ‘Ethernet’ ya da ‘İnternet’ yazan ışık. Diğer ışıklar, elektrik gücüne sahip olup olmadığınızı, bant genişliğini ya da modeme bağladığınız cihazlara erişim sağlanıp sağlanmadığını gösterir.

Modemin ışıkları neden yanmıyor?

Modemde hiç ışık yanmıyor neler yapabilirim? Bu tarz durumlarda muhtemelen modeminizin enerji bağlantılarında bir sorun olabilir ya da cihazınız kapalı olabilir. Öncelikle adaptörün bağlı olduğu prizde elektrik var mı kontrol edin. Adaptör, priz ve modem enerji soketi bağlantılarını kontrol edin.

Türk Telekom modem internet ışığı neden yanmaz?

Modemde internet ışığı yanmıyor sorununun internet servis sağlayıcı, kablo ya da bağlantı kaynaklı olup olmadığını kontrol etmeden önce modem kaynaklı olabileceğini düşünmelisiniz. Belki yalnızca modem üzerinde bulunan ışıklarla ilgili bir sorun olabilir. Bu nedenle farklı cihazlarla internete bağlanmayı deneyin.

ADSL neden çalışmaz?

ADSL çalışmıyor. Kontrol edilmesi gerekenler nelerdir.

Adsl çalışmıyorsa ilk önce ADSL modemin ışığına bakmanız gerekiyor. Eğer modemde ADSL ışığı kırmızı yanıyorsa büyük ihtimalle internet sinyalı modeme ulaşmıyor demektir. Bu durumda hat kontrolü için hizmet aldığınız İnternet Servis sağlayıcınızı arayabilirsiniz.

ADSL ışığı ne anlama gelir?

İnternet bağlantınızı evinizde kullanmanızı sağlayan modem üzerinde bulunan pek çok ışıktan biri de DSL ışığıdır. DSL ışığının yanıyor olması, modeminize bağlı olan internet hattınızın çalışıyor olduğunu ve internete bağlanabileceğinizi gösterir.

Modemin bozuk olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Genel olarak karşınıza çıkan modem arızalarından biri WLAN ışığının yanmamasıdır. WLAN ışığı modemin kablosuz bağlantısını gösterdiği için yanıp sönme şeklinde çalışma sağlaması gerekir. Modeminizde böyle bir durum yoksa arıza sorunundan şüphelenebilirsiniz.

Modeme reset atarsak ne olur?

Modeme yapılan hard reset sonucu içerisinde yer alan bilgiler sıfırlanır. Bu bilgiler resetleme işlemi sonrası hiçbir şekilde geri döndürülemez. Modemin fabrika ayarlarına dönmesine neden olan resetleme işlemiyle şu bilgiler silinir: Modem güvenlik ayarları

You might be interested:  Taşınabilir Bilgisayar Ne Zaman?

TP Link modem hangi ışıklar yanmalı?

Kapalı – USB aracılığıyla hiçbir şey bağlanmadığında, yanıp söner – bir cihaz algılandığında, açık – bir cihaz algılandığında. Yönlendiriciye giden kablo WAN bağlantı noktasına bağlandığında WAN göstergesi (İnternet, küre şeklinde) turuncudur (kırmızı), ancak İnternet bağlantısı yoktur.

Modeme reset atmak ne işe yarar?

Modemde veya internet bağlantısında geçici problemlerin düzeltilmesi için yapılır. Modemlerde ciddi problemlerde cihaz sıfırlaması ve fabrika ayarlarına dönülmesi amacıyla kullanılan bir resetleme şeklidir.

Modemde internet ışığı neden kırmızı yanar?

İşte böyle bir durumla karşılaştığınızda yani modem internet ışığı kırmızı yanıyor ise maalesef internete bağlanamıyorsunuz demektir. Yeşil yanması gerekirken kırmızı olan modem internet ışığı, modeminizin internet sağlayıcı firmadan IP adresi alamaması olarak tanımlanır.

İnternet ışığı kırmızı yanıyor ne yapmalıyım?

Eğer internet ışığı hala kırmızı yanıyorsa bu durumda internet servis sağlayıcınızla görüşmeniz en mantıklısı olur. Aşağıda internet servis sağlayıcılarının müşteri hizmetlerinin iletişim numaralarını paylaştım. Arayıp arıza kaydı bırakın. İnternet servis sağlayıcınızla görüşüp bir şekilde arıza kaydı bırakmalısınız.

İnternet ışığı neden yanıp sönüyor?

Adsl modemin internet ışığının siz internet kullanmasanızda yanıp sönmesi normal bir durumdur. Bu sebepten endişelenmenizi gerektiren bir durum yok. Siz internete girmeseniz bile, modeminiz açık olduğu sürece servis sağlayıcınız ile sürekli iletişim halinde olur. Bu ufak da olsa bir trafik oluşturur.

DSL ve internet ışığı yanmıyor ne yapmalıyım?

Modemde İnternet Işığı Yanmıyor Sorunu Çözümü Ne?

 1. Modemi kapatıp yeniden başlatın.
 2. İnternet bağlantı kablolarını kontrol edin.
 3. Sıfırdan modem kurulumu yapın.
 4. Modem değişimi yapın ve sorunun modemden kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol edin.

Modemin bozuk olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Genel olarak karşınıza çıkan modem arızalarından biri WLAN ışığının yanmamasıdır. WLAN ışığı modemin kablosuz bağlantısını gösterdiği için yanıp sönme şeklinde çalışma sağlaması gerekir. Modeminizde böyle bir durum yoksa arıza sorunundan şüphelenebilirsiniz.

You might be interested:  Netflix Ne Kadar Internet Harcıyor?

Modeme reset nasıl atılır?

İşte modem resetleme adımları!

 1. Modeminizin arka bölümündeki Reset yazısı altında yer alan küçük deliği bulun.
 2. Bu deliğe bir iğne, kürdan ya da kalem ucu ile bastırın.
 3. Bu düğmeye yaklaşık 10 saniye basılı tutun.
 4. Daha sonra modemin tüm ışıklarının söndüğünü ve tekrar açıldığını göreceksiniz.

DSL ışığı nasıl yanar?

İnternet bağlantınızı evinizde kullanmanızı sağlayan modem üzerinde bulunan pek çok ışıktan biri de DSL ışığıdır. DSL ışığının yanıyor olması, modeminize bağlı olan internet hattınızın çalışıyor olduğunu ve internete bağlanabileceğinizi gösterir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.