Whatsapp Duruma Konum Nasıl Atılır?

WhatsApp duruma konum nasıl atılır? 2. Konum göndermek istediğiniz kişiyle bir WhatsApp sohbeti açın. Android telefonlarda konum bilginizi göndermek için; sohbet ekranının üst kısmındaki “Ataş simgesi”ne basın. Açılan menüde “ Konum ” butonuna basın.
Mevcut konumunuzu paylaşmak için

 1. Telefonunuzun Ayarlar’ına gidip Uygulama ve bildirimler > Gelişmiş > Uygulama izni > Konum’a dokunun > WhatsApp’ı açık konuma getirin.
 2. Bireysel bir sohbeti veya bir grup sohbetini açın.
 3. Ataş simgesine > Konum > Mevcut konumu paylaş’a dokunun.

WhatsApp’ta durumda konum nasıl atılır?

Konum atmak istediğiniz kişinin sohbet sayfasına girin.

 1. WhatsApp’ı açın.
 2. Konum göndermek istediğiniz kişinin sohbet sayfasını açın.
 3. Sol alt köşede yer alan ‘+’ simgesine tıklayın.
 4. Karşınıza gelen ekranda konum sekmesine basın.
 5. Bu işlemden sonra konumunuz paylaşılmış olacaktır.

WhatsApp mevcut konumu paylaş ne demek?

Mevcut konum özelliği, gerçek zamanlı konum bilginizi bireysel bir sohbetteki veya bir grup sohbetindeki katılımcılarla belirli bir süre için paylaşmanızı sağlar. Mevcut konumunuzu paylaşmak isteyip istemediğinizi ve ne kadar süreyle paylaşacağınızı kontrol edebilirsiniz.

You might be interested:  Windows 10 Word Nasıl Indirilir?

WhatsApp konum bilgisini nereden alıyor?

WhatsApp İşletme Konumu Nerden Alıyor? WhatsApp işletme konumuzu Facebook hesabınızda bulunan (beğenme yapılan) sayfanıza eklediğiniz haritadan alır.

WhatsApp canlı konum izleme nasıl yapılır?

Whatsapp canlı konum göndermek için ilk olarak Whatsapp uygulaması açılmalıdır. Sonrasında canlı konumu göndermek istediğimiz kişinin sohbet sayfasını açıyoruz. Sonraki aşamada ise aşağıdaki resimde yer alan “dosya” anlamına gelen işarete tıklıyoruz. Simgeye tıkladıktan sonra karşınıza konum bilgisi gelecektir.

Başka bir yerin konumu nasıl atılır?

Harita veya konum paylaşma

 1. Android telefon veya tabletinizde Google Haritalar uygulamasını
 2. Bir yer arayın veya haritada bir yer bulun ve ardından raptiye bırakmak için ekrana dokunup basılı tutun.
 3. Alt kısımda yerin adına veya adresine dokunun.
 4. Paylaş simgesine dokunun.

Konum atmak için ne yapmalıyım?

Konumunuzu göndermek için göndermek istediğiniz kişinin sohbet ekranını açın ve sağ üstteki ataş simgesine dokunun. Şimdi açılan kutudan Konum simgesine dokunun. Konumunuzun isabetli bir biçimde belirlenmesi için birkaç saniye beklemenizi öneriyoruz.

WhatsApp mevcut konum kırmızı yanıyor ne demek?

Bir arkadaşınız tarafından sizlere uygulama yardımı ile sahte bir konum gönderildiyse, gelen mesajda harita üzerinde kırmızı pin ve metin olarak adres bilgisi gözükecektir. Ancak gelen konum bilgisinde sadece kırmızı pin bulunuyor ve adres detayı yazmıyor ise bu konum doğru konum anlamına gelmektedir.

Konumu paylaş ne demek?

Mesajlar uygulamasında konumunuzu paylaşma

Şu Anki Konumumu Gönder’i seçin. Alıcınız konumunuzu haritada görecektir. Alternatif olarak, Konumumu Paylaş’ı da seçebilirsiniz. Ardından, ne kadar süreyle konumunuzu paylaşmak istediğinizi seçin.

Mevcut konum kaç saat sürer?

Süreli konum ise paylaşım süresi kadar sohbet penceresinde kalır. Canlı konum veya mevcut konum olarak bilinen süreli konum gönderme işleminde 15 dakikadan 8 saate kadar konum paylaşımı yapılabilir.

You might be interested:  Ping Nasıl Düşürülür Windows 7?

Whatsapptan konum bulunur mu?

Paylaşım süresini seçtikten sonra göndere basmanız yeterli. Bu sayede sohbetteki her kişi gerçek zamanlı konumunuzu haritada görebilecek. Birden fazla kişinin mevcut konumunu bir grupta paylaşması durumunda ise tüm konumlar aynı haritada gözüküyor.

Hareketli konum ne kadar internet harcar?

Yaptıkları analize göre Yandex navigasyon ve haritalar günlük ortalama 2,1 MB internet kullanımı yaptığını belirten Yandex Haritalar Müdürü Onur Karahayıt, ‘Bu sonuç, mobil internet trafiğinin hızla arttığı günümüzde çok düşük bir tüketim oranı anlamına geliyor.

Takipli konum nasıl atılır?

ANDROİD KONUM NASIL ATILIR? Android işletim sistemine ait bir akıllı telefonda; öncelikle sohbet ekranının alt kısmında yer alan ataş simgesine basılır. Daha sonrasında da açılan menüde “Konum” butonuna tıklandıktan sonra gereken işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

WhatsApp hareketli konum hangisi?

Android telefonlardan WhatsApp hareketli konum gönderme

WhapsApp’ a giriş yapın ve konum göndereceğiniz kişiyle sohbet açın. Ardından sağ üst köşede yer alan ‘Ataş’ simgesine dokunun. Oradan ‘Konum> Mevcut Konumu Paylaş’ seçeneklerine tıklayın. Konumunuzu ne kadar süre paylaşmak istediğinizi seçip, ‘Gönder’ e dokunun.

WhatsApp konum nasıl kullanılır?

Bu özellikte bir kişi ya da grupla paylaşım yapmak için öncelikle sohbet penceresi üzerinde sol alt kısımda yer alan paylaşım seçeneklerini açmak gerekiyor. Akabinde buradan ‘Konum’ düğmesi üzerinden alt seçenekleri açmak şart.

Konum takibi nasıl yapılır?

Gereken adımlar gerçekten basit:

 1. Hedef telefonun Google Haritalar uygulamasına gidin (telefonda yoksa indirin.)
 2. Menüye tıklayın ve konum paylaşımına gidin.
 3. “Bunu kapatana kadar gerçek zamanlı konumunuzu paylaşın” seçeneğini tıkladığınızdan emin olun.
 4. Telefonun konumunu paylaşmak için kendi telefonunuzu seçin.

Mevcut konum nasıl kullanılır?

Google hesabı olan bir kullanıcıyla paylaşma

 1. Henüz yapmadıysanız kullanıcının Gmail adresini Google Kişiler’inize ekleyin.
 2. ​Android telefon veya tabletinizde Google Haritalar uygulamasına.
 3. Profil resminiz veya adınızın baş harfi Konum paylaşımı Kişi ekle.
 4. Konumunuzu ne kadar süre boyunca paylaşmak istediğinizi seçin.
You might be interested:  Windows 7 Ne Kadar Yer Kaplar?

Hareketli konum ne kadar sürer?

Mevcut Konumu Paylaş seçeneğine dokunun. 15 dk, 1 saat ve 8 saat paylaşım sürelerinden dilediğiniz seçin ve opsiyonel mesajınızı yazın ve gönderin. Bu işlem sonrasında paylaştığınız gruptaki ya da sohbetteki kişi/kişiler anlık konumunuzu harita üzerinden görebilecek.

Mevcut konum güncellendi ne demek?

Bu, paylaştığınız kişinin bulunduğunuz yer hakkında doğru ve güncel bir fikir edinmesini sağlar. Bazen ekranınızın üst kısmında veya bildirimler listenizde, konumunuzun güncellendiğini bildiren bir mesaj görürsünüz.

Konum paylaşma ne kadar internet yer?

Yaptıkları analize göre Yandex navigasyon ve haritalar günlük ortalama 2,1 MB internet kullanımı yaptığını belirten Yandex Haritalar Müdürü Onur Karahayıt, ‘Bu sonuç, mobil internet trafiğinin hızla arttığı günümüzde çok düşük bir tüketim oranı anlamına geliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.