İstanbul Kurşun Levha Firması

0 106

İstanbul kurşun levha firması mı arıyorsunuz? İstanbul kurşun ve metal sanayi ürünleri oldukça fazladır. Kurşun; doğada zor bulunan, periyodik cetvelde ‘Pb’ şeklinde ifade edilen 82 atom numarasına sahip bir elementtir. Bilimsel ifadenin yanında kurşun hakkında çok kullanışlı bilgiler de mevcuttur. Örneğin kurşunun kaynama sıcaklığı çok yüksektir, 1740 derecesine ulaşması gerekmektedir. Aynı zamanda korozyona karşı dirençliliği de sıcaklığa olan dayanaklılığı kadar yüksektir.

Üstelik kolay şekil alabilme durumu da vardır. Tüm bu güçlü özellikleri sayesinde kurşunun sanayide kullanılması kaçınılmazdır. Doğada çok sayıda bulunmasından dolayı üreticilere kolaylık sağlarken, ekonomik açıdan da avantaj yaratmaktadır. Kullanıcılar içinse en önemli özelliği kurşunun ömürlük olmasıdır. Tüm bu etkenler karşısında, İstanbul Kurşun ve Metal Sanayisi, birbirinden dayanıklı ve çeşitli kurşun sanayisini geliştirmektedir.

Kurşun Levha Firması

Kurşununun, levhada kullanılması için önce sıvı hale getirilmesi gerekmektedir. Yüksek sıcağa da dayanıklı olan kurşununun sıvılaşması için büyük bir çaba sarf edildiğini görmekteyiz. İstanbul Kurşun ve Metal Sanayisi bu hususta titiz bir çalışma yapmaktadır, tıpkı bir diğer ürünlerin bir tanesi olarak bilinen kurşun plaka gibi. Standart ve isteğe bağlı şekilde ölçümler alınarak şekillendirilirler.

Teknolojinin getirdiği imkânlarla da çok kısa zamanda şekiller oluşturulmaktadır. Geçmişe baktığımızda da kurşun levha ürünlerinin, Osmanlı döneminde pek çok ibadethanenin yapımında kullanıldığını söyleyebiliriz. Geçmişten günümüze uzanan bu kullanılma sebebi için, ısıya karşı olan dayanıklılığından dolayı, değişen mevsimlerde sıcaklık dengesini sağlayabilmesi diyebiliriz. Kullanım için tereddütte kalan kullanıcıların, özellikle bu özellikten yakından ilgilendiği görülmektedir.

Sıvılaştırıldıktan sonra kalıplara dökülen kurşun sonrasında silindir yardımı ile şekillendirmek üzere ezilir. Aynı zamanda geri dönüşüm özelliği bulunmaktadır. Bunun da etkisi ile ülkemizdeki birçok üretici hurda akülerden elde ettikleri kurşunların geri dönüşümleri ile levha yapmaktadırlar. Radyasyon karşısında da kullanımı güçlü olduğu için adeta bir koruma kalkanı gibidir bu hususta kullanılan bir diğer ürünleri de kurşun kapı olarak bilinmektedir.

Sanayi kadar tıbbi alanlarda da yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. İbadethanelerin kubbelerinde, duvarlarında ve Tıbbi odalarda kaplama olarak kullanımı yaygındır. İç ve dış alanlarda kalınlığına göre yalıtım yapmak da mümkündür. İstanbul Kurşun ve Metal Sanayisi, kurşun tuğla paketlenmesinde olduğu gibi özenle çalışır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.