Sağlık Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

0 48

Sağlık sigortası nedir? Ne işe yarar? Fiyatları ne kadar? Sağlık sigortası şahısın sağlık ihtiyaçlarını devlet politikaları ve kanunla düzenleyen kanunları ile şahıs yararına kullanılmasına yarayan haklar olarak bilinmektedir. Sağlık konusunun içinde şahısın hastanede muayene ve tahlil gerektirdiği işlemlerden ve tedavi masraflarından en az bütçe ile yararlanmasını sağlayan bir uygulamadır.

Sağlık Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Sağlık sigortası tüm sağlık kurumlarından yararlanmayı kolay hale getiren bir uygulama olarak bilinmektedir. Genel Sağlık Sigortası bulunan şahıslar hastanede yatarak veya ayakta tedavi gördüğünde maddi olarak oldukça kolay imkanlardan yararlanmaktadır.

Sağlık Sigortaları Neleri Kapsar?

Sağlık sigortası hizmet kapsamında tedavi için gerekli ihtiyaçları kapsamasının yanında röntgen ve tedavi gibi benzer ihtiyaçların hepsinin kapsamaktadır. Genel Sağlık Sigortası olası risklere karşı maddiyat anlamında sigortalı olan şahısı koruyan bir uygulama olarakta bilinir.

Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

Bugünün tamamlayıcı bir sağlık sigortasının sigorta şirketlerine bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama fiyatı yıllık 600-700 lira arasında oynamaktadır. Özel Sağlık Sigortasının yıllık en düşük fiyatı ise 3.000 liradan başlamaktadır.

Sağlık Sigortası Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nedir?

Peki sağlık sigortası başvurusu için gerekli olan belgeler nelerdir?

  • T.C Kimlik Fotokopisi
  • İkametgah belgesi (E-Devletten Alınmış)
  • Kaymakamlıkta bulunan Sosyal Hizmetler Birimine giderek almış olduğunuz Sağlık Sigortası başvuru formu
  • Kaymakanlıktan almış olduğunuz Genel Sağlık Sigortası başvuru formunun doldurulması aynı zamanda formun Vergi Dairesinde imzalatılması
  • Mahalle Muhtarınız tarafınca gerekli yerlerin doldurulup imzalatılması

Sağlık sigortası nedir? Ne işe yarar? Sorularına sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.