Sigara Böreği Kilo Aldırır Mı? Kaç Kalori?

0 45

Sigara böreği kilo aldırır mı? Kaç kalori? Sigara böreği kilo aldırır mı? Sorusunun cevabına geçmeden önce kahvaltılarda ev hanımların tercihleri arasında yer alır. Tercih edilmesinin temel nedeni de hızlı ve kolay yapılmasından dolayıdır. Yine aynı şekilde lezzetli olması da diğer önemli özelliği olarak görülüyor. Ancak bu kadar harika bir böreğin tek kötü yönü kadınların da korktuğu kilo alma sorunu börekten uzaklaşılmasına neden oluyor. Özellikle hamurdan yapıldığı için kadınları kendisinden uzaklaştıran eksi bir yön olarak kabul edilmektedir. Kilo konusunda hassas olan kadınlar böreği korkarak tüketiyorlar.

Sigara böreği kilo aldırır mı? Kaç kalori?

Sigara böreği içerisindeki yüksek oranda kalori ve yağ oranından dolayı kadınlar yemekten yana çekimser davranıyorlar. Yine de bir şey olmaz diyerek yiyenlerde bulunuyor. Sigara böreğinin 1 den çok tüketimi kilo aldırabilir. Peki aslına bakarsak gerçekten bir kere yemekten bir şey olmaz mı? Şimdi 1 adet sigara böreğinde kaç kalori var ona bakalım.

1 Adet Sigara Böreği Kaç Kalori?

Sigara böreği ufka ile yapılan bu börek çoğu evde sevilerek tüketilen bir börektir. Ancak kalori oranının yüksek olmasından dolayı çekinerek tüketilmektedir. Yapılan analiz araştırmalarından sonra bir adet sigara böreğinde 100 gramı 311 kcal kalori içeriyor. Bu kalori oranından dolayı kilo sorunu olan kişilerin uzak durması gereken bir börek türüdür. Eğer canınız çok çeker ise normal tarifler ile ağır şekilde hazırlanan böreği yemekten vazgeçilmelidir. Ancak bunun yerine diyet böreklerini tercih edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.