Windows 10 Güvenli Modda Nasıl Başlatılır?

Windows 10’u standart seçeneklerle güvenli mod da başlatmak için komut satırına şu komutu uyguluyoruz: bcdedit /set {default} safeboot minimal. Eğer ağ destekli güvenli mod seçeneğiyle başlatmak istiyorsanız uygulamanız gereken komut: bcdedit /set {default} safeboot network.
Windows tuşu + R’ye basın (PC’yi her yeniden başlattığınızda Windows güvenli modda başlatmaya zorlayın).

 1. Windows Tuşu + R’ye basın.
 2. İletişim kutusuna msconfig yazın.
 3. Önyükleme sekmesini seçin.
 4. Güvenli Önyükleme seçeneğini seçin ve Uygula’yı tıklayın.

Windows 10 Güvenli Mod hangi tuş?

Bilgisayarınız yeniden başlatıldıktan sonra bir seçenekler listesi göreceksiniz. Bilgisayarınızı güvenli modda başlatmak için 4’ü veya F4’ü seçin.

Windows 10 nasıl Güvenli Mod?

Sorun Gider > Gelişmiş seçenekler > Başlangıç Ayarları > Yeniden Başlat öğesini seçin. Bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra bir seçenekler listesi görüntülenecektir. Bilgisayarı Güvenli Modda başlatmak için 4 veya F4 veya Fn+F4’ü (ekrandaki talimatları izleyerek) seçin.

Güvenli Mod nasıl açılır?

Güç açıkken Güvenli Moda Girmek İçin:

1. Güç düğmesine uzun basın. 2. ‘Kapama’ seçeneğine dokunarak parmağınızı basılı tutun. 3. Güvenli Modda Yeniden Başlatma penceresi geldiğinde ‘Tamam’ seçeneğine dokunun.

You might be interested:  Bilgisayar Sürücü Ne Demek?

Güvenli Mod F kaç?

Bilgisayarı Güvenli Modda başlatmak için 4 veya F4’ü seçin. İnternet kullanıyorsanız, Ağ ile Güvenli Mod için 5 veya F5’i seçin.

Güvenli Mod hangi tuş?

Bilgisayarı açtıktan veya yeniden başladıktan sonra 1 saniye arayla F8 tuşuna basın. Bilgisayar donanım bilgilerini gösterip bellek testi yaptıktan sonra Gelişmiş Başlangıç Seçenekleri menüsü açılacaktır. Yön tuşlarını kullanarak Güvenli Mod veya Ağ ile Güvenli Mod seçeneği üzerine gelip Enter tuşuna basın.

Windows 10 Güvenli Mod nasıl kapatılır?

Aşağıdaki bölümde Güvenli Moddan nasıl çıkılacağı anlatılmaktadır.

 1. Windows logo tuşu + R’ye basın.
 2. Çalıştır iletişim kutusuna msconfig yazın. Tamam’ı seçin.
 3. Önyükleme sekmesini seçin.
 4. Önyükleme seçenekleri altında, Güvenli önyükleme onay kutusunun işaretini kaldırın.

Windows 11 Güvenli Modda nasıl açılır?

Başlangıç Ayarları öğesini seçin. Yeniden Başlat öğesini seçin. Bilgisayar yeniden başlatılır ve Başlangıç Ayarları menüsünü açar. Select (Seç) 4 veya F4 bilgisayarı Güvenli Mod’da başlatmak için seçeneğe basın.

Windows 10 Başlangıç onarma nasıl yapılır?

Ayarlar altından güvenli moda erişme:

 1. Kurtarma ayarlarını açın.
 2. Gelişmiş başlangıç altından Şimdi yeniden başlat’ı seçin.
 3. Bilgisayarınız yeniden başlatılıp Bir seçenek belirleyin ekranı görüntülendikten sonra Sorun Gider > Gelişmiş seçenekler > Başlangıç Ayarları > Yeniden Başlat’ı seçin.

ASUS Windows 10 Güvenli Mod nasıl açılır?

Güvenli Moda nasıl girilir?

 1. Görev çubuğundaki simgesine① tıklayın ve ardından ② öğesini seçin.
 2. ③ öğesini seçin.
 3. Gelişmiş başlangıç alanında ④ öğesine tıklayın.
 4. ⑤ öğesine tıkladığınızda bilgisayarınız yeniden başlatılacaktır.

Güvenlik modundan nasıl çıkabilirim?

Güvenli moddan çıkmanın en basit yolu, cihazınızı yeniden başlatmaktır. Yazılımla ilgili herhangi bir sorun yoksa Android telefonunuz normal modda açılmalıdır. Telefonu yeniden başlatmak için açılır menü görünene kadar güç düğmesine basılı tutun. Ardından “Yeniden başlat” seçeneğine dokunun.

You might be interested:  Whatsapp Grubu Nasıl Oluşturulur?

Telefona Güvenli Mod neden gelir?

Güvenlik açısından çeşitli uygulamaları bulunduran Android sistemi, bu noktada kullanıcıları için farklı imkanlar sunar. Android işletim sisteminin sunduğu imkanlardan biri de ”güvenli mod”dur. Güvenli mod, Android cihazı zararlı yazılımlardan korur ve herhangi bir tehlike algılandığında devreye girer.

Samsung telefonlarda Güvenli Mod nasıl kaldırılır?

Bazı durumlarda Güvenli Mod, Bildirimlerdeki Güvenli Mod bildirimine dokunularak devre dışı bırakılabilir:

 1. Android cihazının kilidini aç.
 2. Ekranın üstünden aşağı kaydır.
 3. Eğer varsa ‘Güvenli mod açık’ bildirimine dokun.
 4. İstendiğinde YENİDEN BAŞLAT veya ŞİMDİ YENİDEN BAŞLAT seçeneğine dokun.

Windows 10 sorun giderme ekranı nasıl açılır?

Adım #2: Klavyenizdeki Windows tuşuna basarak başlat menüsünü açın. Adım #3: Shift tuşuna basılı tutarak bilgisayarınızı yeniden başlatın. Adım #4: Ekran kapanınca Shift tuşuna basmayı bırakabilirsiniz. Adım #5: Çıkan ekranda Troubleshoot yani Sorun Giderme bölümünü açın.

Windows 10 gelişmiş seçenekler nasıl açılır?

Gelişmiş Önyükleme Seçenekleri ekranı, Windows ‘un gelişmiş sorun giderme modlarında başlamasını sağlar. Bilgisayarınızı açıp Windows başlamadan önce F8 tuşuna basarak menüye erişebilirsiniz.

Winreye nasıl girilir?

WinRE’ye girmenin iki yöntemi vardır. Windows arama kutusuna yazın① ve ② seçeneğine tıklayın. Gelişmiş başlangıç kısmındaki ③ seçeneğine tıklayın. Sistem kendini yeniden başlatacak ve WinRE’ye girecektir.

Windows 10 Başlangıç onarma nasıl yapılır?

Ayarlar altından güvenli moda erişme:

 1. Kurtarma ayarlarını açın.
 2. Gelişmiş başlangıç altından Şimdi yeniden başlat’ı seçin.
 3. Bilgisayarınız yeniden başlatılıp Bir seçenek belirleyin ekranı görüntülendikten sonra Sorun Gider > Gelişmiş seçenekler > Başlangıç Ayarları > Yeniden Başlat’ı seçin.

F8 tuşuna nasıl basılır?

F8 tuşu ile Windows 10 güvenli mod açma:

Yapmanız gereken tek şey bilgisayarınız açılırken Windows logosunu görmeden F8 tuşuna basmak. Böylece Windows 10 güvenli mod açabilirsiniz.

You might be interested:  Whatsapp Işletme Hesabı Nasıl Onaylanır?

Windows 11 Güvenli Mod nasıl açılır?

Windows 11’de güvenli moda giriş yapabilmek için birden fazla yol bulunuyor. Peki en kolayı hangisi? Başlangıç menüsünde bulunan güç tuşuna tıkladıktan sonra, Shift tuşuna basılı tutarak yeniden başlatırsanız, güvenli mod seçeneği gelecektir.

Güvenli Önyükleme nasıl açılır?

Bilgisayarı açmak için güç düğmesine bastıktan hemen sonra Bilgisayar Kurulum Yardımcı Programı açılana kadar tekrar tekrar F10 tuşuna basın. Ok tuşlarını kullanarak Security (Güvenlik) menüsünü seçin, Secure Boot Configuration (Güvenli Önyükleme Yapılandırması) seçeneğini seçin ve ardından Enter tuşuna basın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.