Windows 8 De Rar Dosyası Nasıl Açılır?

Finder’a gidin ve açmak istediğiniz.rar uzantılı dosya veya klasörü seçin. Sağ tıklatın ve ‘Birlikte Aç’ seçeneğinin altında ‘Unarchiver’ı seçin. Dosya ayıklanacak ve şimdi içeriğini sadece açarak görüntüleyebilirsiniz.
dosyaların sıkıştırmasını açma

 1. Dosya Gezgini’ni açın ve sıkıştırılmış klasörü bulun.
 2. Bütün klasörün sıkıştırmasını açmak için sağ tıklayıp Tümünü Ayıkla’yı seçin ve yönergeleri izleyin.
 3. Tek bir dosyayı veya klasörü ayıklamak için sıkıştırılmış klasöre çift tıklayın ve açın.

RAR uzantılı dosyalar hangi programla açılır?

RAR dosyasına sağ tıklayın ve “WinRAR ile Aç” öğesini seçin. WinRAR’ı başlatmak için çift tıklayın. WinRAR’ı açın ve WinRAR dosya panelinden dosyayı/klasörü seçin.

Bir dosya rardan nasıl çıkarılır?

Aşağıdakilerden birini yapın:

 1. Tek bir dosya veya klasörü açmak için sıkıştırılmış klasörü açın, dosya veya klasörü sıkıştırılmış klasörden yeni bir konuma sürükleyin.
 2. Sıkıştırılmış klasörün tüm içeriğini çıkarmak için klasörü basılı tutun (veya sağ tıklayın), Tümünü Ayıkla’yı seçin ve yönergeleri izleyin.

RAR dosyasını nasıl açabilirim?

RAR dosyasına 2 kez tıklatarak WinRAR üzerinde açın. — WinRAR penceresinin üst kısmındaki “Buraya Aktar” simgesine tıklayın, hedef klasörü seçin (RAR dosyasını çıkartmak istediğiniz klasör) ve Tamam öğesine tıklayın. Dışarı çıkarılan dosyaları kaydettiğiniz hedef klasörde bulacaksınız.

You might be interested:  Windows 10 Ürün Anahtarı Nerede?

WinRAR ile dosya sıkıştırma nasıl yapılır?

WinRAR’da Zip Nasıl Yapılır?

 1. Sıkıştırmak istediğiniz dosya ya da klasörün üzerine sağ tıklayın.
 2. ‘Arşive ekle’ seçeneğine basın.
 3. ‘Genel’ sekmesinde sıkıştırma yöntemini ‘zip’ olarak ayarlayın.
 4. İşlemin tamamlanmasını bekleyin.
 5. İşlem tamamlandıktan sonra dosyanın boyutu küçültülecektir.

Dosya rardan nasıl çıkarılır Android?

İndirdiğiniz RAR uygulamasına girin. Açmak istediğiniz rar/zip dosyası neredeyse o klasöre RAR uygulaması içinden girin. Daha sonra rar/zip dosyasının yanındaki kare şeklindeki kutucuğa dokunarak arşivi seçmeniz gerekiyor. Seçtikten sonra, üstteki ikonlar arasından üzerinde ‘↑’ simgesi bulunan ikona tıklayın.

ZIP ve RAR uzantılı dosyalar ne dosyasıdır?

Bir nedir.rar dosya? RAR sıkıştırma ile sıkıştırılmış sayısız dosyalar RAR dosyaları veya WinRAR Sıkıştırılmış Arşiv olarak bilinir. Her zamanki karşılaştırıldığında ZIP sıkıştırma, RAR sıkıştırma RAR dosyaları daha çok tercih edilir neden çok daha yüksek bir sıkıştırma oranına sahiptir.

Rardan çıkarma nasıl yapılır PC?

Herhangi bir zip dosyasına Windows Gezgini’nde çift tıklayabilir ve içerisinde bulunan dosyaları görebilirsiniz. Zip dosyasının sıkıştırmasını çözüp, dosyaları bir klasöre aktarmak için, ‘Tümünü ayıkla’ düğmesine basmanız ve bir konum seçmeniz yeterli olacaktır.

RAR dosyası ne kadar sıkıştırır?

Bilmenizde fayda var: WinRAR, en iyi sıkıştırma yöntemi seçilmiş olsa bile bazı verilerinizde 5-10 MB lık bir sıkıştırmadan fazlasını yapamaz. Bunun sebebi zaten sıkıştırılmış dosya formatları olan JPEG, PNG, AVI, MP4, MP3’ün daha fazla sıkıştırılamamasıdır.

Zipli dosya nasıl yapılır?

Klasörün üzerine sağ tıkla.

“Sıkıştır” seçeneğine tıkla. Klasör ZIP dosyası olarak sıkıştırılacak. Yeni ZIP dosyası, sıkıştırdığın klasörle aynı yerde olacak. Dosya gezgininde birden fazla dosya da seçebilirsin; hepsini seçtikten sonra sağ tıkla ve yukarıdaki adımları takip et.

RAR Opener nedir?

Bilgisayarınızda küçük bir ayak izi ile Tiny RAR Opener, ihtiyacınız olmayan tüm karmaşık işlevler olmadan ihtiyacınız olan işlevselliği sunar. Sıkıştırılmış dosyaları RAR,. Zip ve.7Z ve. Tar gibi formatlarda açın.

You might be interested:  Vodafone'Dan Nasıl Internet Kazanılır?

RAR olarak ne demek?

RAR, (İngilizce: Roshal Archive kelimesinden) bir dosya sıkıştırma ve arşivleme formatıdır.

RAR ücretli mi?

WinRAR bir paylaşımlı yazılım, yani sharewaredir. Bu programı kullanmadan önce 40 gün boyunca, tamamen ücretsiz olarak, WinRAR’ı deneyebileceğiniz anlamına gelir. WinRAR lisansı 50’den fazla dilde Windows, Linux, Mac OS gibi işletim sistemleri için mevcuttur.

Klasör boyutu nasıl küçültülür?

Sıkıştır (zip) bir sunuyla Windows Explorer veya dosya Gezgini

 1. Windows Gezgini’nde (Windows 7) veya dosya Gezgini’ni (Windows 8, Windows 8.1ve Windows 10) aşağıdaki yollardan biriyle açın:
 2. Sıkıştırmak istediğiniz sunuyu gösterin.
 3. Sunuyu sağ tıklatın ve gönderin seçin > Sıkıştırılmış (daraltılmış) klasör.

ZIP dosyası ne kadar sıkıştırır?

Çoğu işletim sistemindeki dahili sıkıştırma yazılımı, tek bir ZIP dosyasında azami 4 GB boyutundaki verileri sıkıştırır. Eğer bundan daha büyük bir dosyayı sıkıştırman gerekiyorsa, üçüncü taraf bir sıkıştırma program indirip kurman gerekecektir.

RAR dosyası nasıl açılır programsız?

Hizmeti kullanmak için ilk olarak “Uncompress” sekmesine tıklayın ve hangi formattaki dosyayı çıkarmak istediğinizi seçin. “Select rar file to open” seçeneğine basıp dosyayı seçin ya da dosyayı doğrudan masaüstünden sürükleyip bırakın.

RAR ücretli mi?

WinRAR bir paylaşımlı yazılım, yani sharewaredir. Bu programı kullanmadan önce 40 gün boyunca, tamamen ücretsiz olarak, WinRAR’ı deneyebileceğiniz anlamına gelir. WinRAR lisansı 50’den fazla dilde Windows, Linux, Mac OS gibi işletim sistemleri için mevcuttur.

7zip RAR açıyor mu?

Başka bir ücretsiz RAR dosya açma aracı 7-Zip’dir. 7-Zip, tıpkı PeaZip gibi açık kaynak kodludur yani kullanmaya başladıktan sonra hiçbir maliyeti yoktur. RAR ile birlikte ZIP, 7z ve CAB gibi çeşitli dosya biçimlerini açabilirsiniz. Başarılı program TAR ve WIM dahil olmak üzere birçok formatı destekliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.