WordPress Site Nasıl Hızlandırılır?

0 143

WordPress site nasıl hızlandırılır? Son zamanlarda birçok insanın bahsettiğini gördüğümüz şeylerden biri, özellikle de WordPress dünyasında WP Fastest Cache. Bu makale kısaca ne olduğunu ve web sitenizin hızını artırmak için nasıl kullanabileceğinizi gözden geçirecektir. Kısacası, en hızlı önbellek, temelde bir kullanıcı bir URL adresi veya arama terimi yazdığında web sayfanızın ortaya çıkması için geçen süreyi azaltmanın bir yöntemidir.

WordPress Site Nasıl Hızlandırılır?

Bunun için Wp Cache önemi son derece büyük. Web sayfanızı yazarken, tüm sayfanın bilgisayarınıza indirilmesi ve ardından indeksleme için sunucuya aktarılması yerine, asıl sayfa ekranda görünmeden önce tüm sayfanın İnternet’ten yani önbellekten alınmasını sağlayabilirsiniz. Bunun işe yarama şekli şudur: Biri bir arama motorunda bir şey aradığında, aslında sayfanın tamamını indirmek zorunda değilsiniz, böylece arama motoru doğrudan sayfanızın bulunduğu bölüme gidecektir.

Bunun yerine, arama motorunun yalnızca sayfanın kullanıcının aradığı şeyle alakalı bölümünü indirmesi gerekecektir. Web sayfanız, arama motorundaki o noktaya geri giden bir bağlantı olacaktır; bu, sayfanızın anında dizine ekleneceği ve arama motorunun dizinine yerleştirileceği anlamına gelir.

Bu yüzden en çok ilgili sorunlar, sitelerinizin çok yavaş olabilmesidir. Kelimenin tam anlamıyla sadece sayfayı yüklemek birkaç dakikanızı alabilir ve yine de sayfanın gerçekten görüntülenmesi sağlanmayabilir. İnsanlar sitenize giden bağlantıyı tıkladıklarında, sayfa hemen yüklenmeyebilir, böylece ziyaretçi söz konusu sayfadaki tüm bilgilere görmeden sayfayı kapatabilir. Bu nedenle en hızlı WP önbelleğini kullanmak çok faydalı olacaktır.

https://tr.wordpress.org/plugins/wp-fastest-cache/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.